הצוות

אף פעם לא מאוחר להתחיל! וכמה טוב להעביר את מתנת הגלישה הלאה!

הסיפור האישי של אורי מנהל המועדון

נולדתי וגדלתי בחיפה על הכרמל. מחלון הבית של הורי רואים את הים. יום יום הייתי מביט בכחול הזוהר הזה מהחלון, נאנח, ובמקום לרוץ לים הייתי שם את הילקוט על הגב והולך לבית ספר. את בית ספר לא ממש אהבתי. הייתי ילד פעיל, מלא מרץ וכמו שקורה לבנים רבים בגיל הזה, המסגרת הלימודית המונוטונית שיעממה אותי ולא הצליחה לאתגר את הרוח הילדותית והחופשית שלי.  קרא עוד (שהטקסט מפה עד סוף המכתב יהיה מוסתר)

בגיל 12 אמרתי לאימא שאני רוצה לגלוש, דודה אחת התנדבה להביא לי גלשן לבר מצווה והעתיד נראה מבטיח אבל, אימא לא הסכימה. חלומות הגלישה נדחו בכמה שנים טובות, ולבר מצווה קיבלתי מהדורה חדשה ונוצצת של אנציקלופדיה בריטניקה.

הצלחתי לסיים את בית ספר (בלי להציץ באנציקלופדיה החדשה אפילו פעם אחת) ורק אחרי הצבא הגעתי באמת לים. התחלתי לגלוש בגלשן רוח והתאהבתי. האינטואיציה שלי לגבי החיבור לתחום הזה הייתה נכונה. הייתי מוקף כל כולי במים ושמיים והרגשתי התרוממות רוח, כזו שמרגישים כשמצליחים באמת להתחבר לטבע. כאן כושר הריכוז שלי עבד במלואו, הסבלנות שלא הייתה לי לשיעורי הבית, התגלתה במאמצים הבלתי פוסקים לעבור עוד גל, לרכוש עוד מיומנות. הגוף שלי התחזק, הביטחון שלי עלה, והרגשתי איך אימוני הגלישה שלי מחלחלים לכל תחום אחר בחיים. 

עברתי לגלישת גלים והתחושות רק התעצמו. אהבתי את הפשטות הזו שבה רק לוקחים גלשן, נכנסים למים ומיד – הקסם מתחיל. 

התחלתי להדריך ילדים בגלישה. גיליתי שטוב לי עם הילדים ולהם טוב איתי. נעים לעבוד איתם כשהאווירה מסביב היא ים, חופש, ואויר טוב. אל תטעו, לצד החופש, הגלישה דורשת הרבה: הרבה ריכוז, הרבה סבלנות, הרבה אורך רוח. הם צריכים להיות ממוקדים, לקבל החלטות בזמן אמת, להתבונן בסביבה ולהגיב אליה. זה לא תמיד פשוט, אבל למדתי שכשעובדים עם ילדים על משהו שהם אוהבים ההשפעה עליהם היא עצומה. מאימון לאימון הריכוז משתפר, הסבלנות צומחת והסיבולת גדלה ומתבססת. כל מה שאני למדתי עם עצמי צעד אחר צעד, אני מנסה להעביר להם היום, ורואה איך הביטחון שלהם בים, יחד עם הביטחון שלהם בעצמם, משתפר מאימון לאימון.

ב2014  התחלנו מסורת בקייטנות המועדון שבה אנחנו נותנים גלשן חינם לכל משתתף. אני חושב שזה קשור אולי לאותו גלשן שהיה אמור להיות שלי בגיל 13 ולא הגיע. אבל יש דבר יותר חשוב מזה בעיני. לחבר ילדים למים, לטבע, לגוף זה משהו בעל ערך לכל החיים הלאה. אם לא תעשו את זה השנה, לא נורא אפשר בשנה הבאה, אם לא תעשו את זה במועדון שלי, תעשו במקום אחר. 

אבל, באמת, תשמעו לי, גם להם מגיע לגלוש!!!!

תשע שנים אחרי בר המצווה שלי הגיע תורו של אחי הקטן. מה הוא ביקש? גלשן. הפעם אימא הסכימה וזה מזל גדול, כי אחי, ארנון דגן,  הוא היום אחד הגולשים הטובים בעולם.  

אז ימים שטופי שמש לכולכם, נתראה במים

שלכם,

אורי דגן הצוות שלנו מיומן מנוסה ומקצועי, הן בהדרכה והן בגלישה.

אנו רואים בעשייה שליחות חינוכית מנטאלית ספורטיבית ומקצועית, לכן ההדרכה נעשית מתוך אהבה ועניין.

אנו שואפים להגיע לנבכי נפשו של כל תלמיד.ה ולהבין את המוטיבציה האישית שמניעה אותם. כך אנו מחזקים החזקות של כל אחד.ת וממתנים את החולשות.

חברי הצוות מלווים אותנו שנים רבות ולמעשה אנו משפחה אחת גדולה.

הצוות מורכב, מאנשים בוגרים חלקם הורים, אנשי רוח וים עם יכולת להעביר הלאה מתנות מקצועיות ואחרות הייחודיות להם. 

בוגרי WaveEnergy משולבים אף הם בצוות ההדרכה ואנו גאים על כך מאוד.

התחילו את חלום הגלישה שלכם כבר עכשיו !

מצפים לראותכם במועדון

גלילה למעלה